(0212) 210 28 75

Sosyal Medyada Biz}

Kullanışlı Bir Gardırop Nasıl Olmalı ?

Kullanışlı Bir Gardırop Nasıl Olmalı ?

Yatak odasının dekorasyon tarzını öne çıkaran aynı zamanda her türlü giyim eşyasını depolayan ve ortamın düzenini sağlayan önemli mobilyalar gardırop modelleri. Günlük yada mevsimlik kıyafetlerin düzenli şekilde saklanmasını sağlayan bu büyük dolaplar, aynı zamanda dış görünümleri ile yatak odasının belirgin dekorasyon tarzını yansıtıyorlar. Bugün yazımızda yeni bir gardırop almayı düşünenler için hem kullanışlı hemde şık bir gardırop nasıl olmalı, gardırop seçerken nelere dikkat edilmeli  bu başlıklar ile ilgili çeşitli öneriler ve ipuçlarına yer veriyoruz.

Gardıroplar çeşitli rafları, çekmeceleri ve elbiseleri düzenli tutmak için içerdiği rafları ile her türlü kıyafetin düzenini sağlayan büyük dolaplardır. Gardırop modellerinin hepsi genelde çekmece, raf ve askılardan oluşur ancak ihtiyaçlara göre şekillendirilebilir. Bu anlamda ihtiyaca yönelik gardırop modelleri seçmek, hem maddi açıdan hemde kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır.

Peki kullanışlı bir gardırop nasıl olmalı? 

Kullanışlı bir gardırop kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir, aynı zamanda yatak odasının büyüklüğü ve sahip olunan giyim eşyasının sayısına bağlıdır. Öncelik ihtiyaçları belirlemektir, basit bir örnek verecek olursak, günlük kullandığınız elbiselere uygun bir gardırop seçmelisiniz. Yani eğer takım elbiseleri sıkça kullanıyorsanız bolca askıları bulunan bir tasarım, günlük giyim ağırlıkta ise t-shirt gibi ürünleri düzenli tutacak çok sayıda raf ve çekmecelere sahip bir gardırop sizin için en ideal ve kullanışlı olanıdır.

Diğer bir açıdan bakarsak seçilen gardırop modelinin büyüklüğü, raf ve çekmece sayısı, kapak özellikleri, ihtiyaç halinde takı ve aksesuarlar için özel bölümler içermesi yine göz önünde bulundurulması gereken noktalardır gardırop seçimlerinde. Mesela küçük bir yatak odası için gardırop ihtiyacı var ise rahat bir kullanım açısından sürgülü gardırop modelleri tercih edilmelidir.

Kullanışlı bir gardırop aynı zamanda ihtiyaçlara karşılık vermelidir, aynalı gardıroplar ile ihtiyacınız olan boy aynasına sahip olabilirsiniz, böylece tek bir dolap yatak odasında büyük ölçüde beklentilerinizi karşılayabilir.

Gardırop modelleri nelerdir ?

Yeni bir gardırop alacakların karşılarına genelde 4 farklı tasarım çıkar, bunlar klasik kapılı, sürgülü, 3 ve 4 kapılı gardırop modelleridir. Genelde en fazla ilgi çekenler geniş depolama imkanı sunan 4 kapılı modellerdir. Baktığımız zaman gardırop seçimlerinde yapılan en büyük hata özellikle dar yatak odalarında kapılı modeller tercih etmektir. Ancak dar ve hareket alanı kısıtlı yatak odaları için en ideal tasarımlar sürgülü gardırop modelleridir, sürgü kapılar  extra yer kaplamazlar, buda alanı daha fazla daraltmadan rahat bir kullanım imkanı sağlar.

Ancak söyle bir durumda söz konusudur, yatak odası eğer takım olarak tercih edilmedi ise ve yatak odası mobilyaları parça parça seçilmek zorundaysa sürgülü gardıroplarda istenilen tarzda bol çeşit bulmak ne yazık ki kolay değil. Kadınların yatak odasında daha çok klasik, yani country tarzı mobilyaları görmek istediğini düşünürsek, sürgülü dolaplar daha modern bir görünüme sahip olduğundan bu anlamda uyumsuzluklar olabiliyor, ancak yatak odası yeterince büyüklüğe sahip ise kapılı gardıroplar daha sıcak ve samimi bir görünüm yaratacaktır.
13 Aralık 2017
758 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir